Usługi

Pomoc psychologiczna

Myślisz „już dłużej nie dam rady żyć w ten sposób”? Doświadczasz na co dzień trudności w pracy, domu lub ze znajomymi?  Spotkało Ciebie lub Twoich najbliższych dramatyczne zdarzenie – choroba, śmierć, rozwód lub utrata pracy i i nie radzisz sobie z tym?

Jeśli zacząłeś szukać profesjonalnej pomocy psychologa to po pierwsze, chciałbym wyrazić swoje uznanie dla Twojej odwagi i determinacji. To pierwszy i bardzo ważny krok do zmiany i poprawy swojego życia. A po drugie, chciałbym przedstawić w kilku słowach na czym polega pomoc psychologa. Psycholog nie rozwiąże za Ciebie wszystkich problemów, nie sprawi za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, że świat będzie wydawał się wspaniały, kolorowy, nie uzdrowi chorych, nie wróci życia.

Czego zatem możesz oczekiwać od psychologa, do którego zwrócisz się o pomoc? Przede wszystkim bezpieczeństwa, zaufania i zrozumienia dla tego kim jesteś, jaki jesteś, co mówisz i czujesz. Możesz również oczekiwać profesjonalnej pomocy polegającej na wspólnym znalezieniu wyjścia z sytuacji, w której się obecnie znajdujesz. Specjalista może pomóc Tobie w wydobyciu siły, która w Tobie drzemie (niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jak wielka jest ta siła:) i zmianie dotychczasowego życia lub pogodzenia się z pewnymi sprawami, na które nie mamy wpływu. Profesjonalny i wykształcony psycholog podczas określonej i uzgodnionej z Tobą liczby spotkań pomoże poczuć się Tobie lepiej i przygotuje na trudne sytuacje, które będą pojawiać się w przyszłości.

A może, nie jest u Ciebie „tak źle”? Ale myślisz i czujesz, że mógłbyś i chciałbyś osiągnąć więcej – w pracy, w domu, w kontaktach ze znajomymi. To także bardzo dobry powód do wizyty u psychologa. W końcu pomoc psychologiczna to nie tylko „wyciąganie z tarapatów”, ale także, a niektórzy powiedzą, że przede wszystkim rozwój osobisty.

Czy ja jestem tym właściwym psychologiem, do którego powinieneś udać się po poradę psychologiczną, konsultację psychologiczną lub skorzystać z interwencji kryzysowej? Zapraszam Cię, żebyś dowiedział się o mnie więcej.

Psychoterapia

Terapia depresji, zaburzeń lękowych – zarówno napadów lęku panicznego, jak i lęku uogólnionego. Terapia fobii społecznych i specyficznych, terapia zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych, terapia zespołu stresu pourazowego (PTSD), terapia zaburzeń osobowości.

Podczas terapii wykorzystuję metody poznawczo – behawioralne. Czas trwania terapii jest uzależniony od indywidualnego stanu i zaangażowania pacjenta i może trwać od kilku do kilkunastu sesji.

Więcej na temat psychoterapii poznawczo – behawioralnej można przeczytać we wpisie Moje podejście.

Zajmuję się psychoterapią młodzieży oraz osób dorosłych.

Diagnoza psychologiczna

Ocena stanu psychicznego, diagnoza procesów poznawczych, diagnoza neuropsychologiczna. Jako psycholog posiadam wiedzę, umiejętności oraz uprawnienia do przeprowadzenia diagnoz, które mogą wykonywać jedynie psycholodzy.

Korzystam wyłącznie z narzędzi psychometrycznych o wysokiej rzetelności, trafności, wystandaryzowanych i zgodnych z aktualnymi normami. Na podstawie przeprowadzonych testów, wywiadu z pacjentem oraz obserwacji wystawiam diagnozę psychologiczną. Koszt diagnozy ustalany jest indywidualnie przed wizytą i zależy od celu diagnozy i wykorzystywanych narzędzi.

Diagnoza psychologiczna nigdy nie jest wykonywana na pierwszej wizycie, pierwsze spotkanie przed diagnozą to konsultacja psychologiczna.

 

Napisz do mnie

Jeśli masz do mnie pytania związane z pomocą psychologiczną lub psychoterapią możesz skorzystać z formularza poniżej lub zadzwonić. Zapraszam do kontaktu. 

+48 604 771 755

Poznań, ul. Gen. Maczka 14

marcin@kuryllo.pl